Biežāk uzdotie jautājumi

 

Kas vispār ir JBS?

Oficiāli - pasākumu kopa skolēniem zināšanu apgūšanai, prasmju un spēju pilnveidošanai dabaszinātnēs, it īpaši bioloģijā. Citādi - vieta, kurā Tev palīdzēs uzlabot personīgās attiecības ar bioloģiju un mēģinās parādīt, cik tā var būt interesanta.

 

Kā notiek reģistrēšanās JBS?

Ieejot jbs.lu.lv, nospiešot oranžo uzrakstu “Reģistrējies JBS!!!” un sekojot instrukcijām. Visi, kas reģistrējas, uzreiz var piedalīties kārtās, t.i., dalībnieku atlase nenotiek.

 

Kā atrast JBS norises vietu?

LU Bioloģijas fakultāte atrodas Jelgavas ielā 1, un nokļūt līdz tai var, braucot ar autobusu līdz Nacionālās bibliotēkas pieturai un pastaigājoties 700 m kājām. Ja neesi no Rīgas un autobuss atbruc laicīgi, vari nākt arī kājām, tas aizņems pusstundu.

 

 

Kā notiek kārtas?

Reģistrācija kārtai sākas plkst. 9:00, pati kārta - plkst. 10:00, ja vien nav norādīts citādi. Apmēram nedēļu pirms kārtas informācija par tās norisi parādās kalendāra sadaļā. Reizēm kārtas notiek arī ārpus Bioloģijas fakultātes, tad pulcēšanās vieta tiek paziņota kopā ar kārtas informāciju.

Katrā kārtā ir vairākas (mazās) jautājumu kārtas, pēc kurām tiek izstāstītas atbildes uz uzdotajiem jautājuemiem, lekcija, kā arī viens vai vairāki praktiskie darbi. Kārta beidzas ar apbalvošanu.

 

 

Vai tur dod ēst?

Mums var būt sponsori, kas var piedāvāt našķus pusdienu pauzē. Mēs paši piedāvājam tēju (būtu jauki, ja Tu paņemtu savu krūzīti). Tiek strādāts pie tā, lai būtu vairāk, ko likt puncītī, tomēr iesakām paņemt līdzi arī maizītes, jo ne vienmēr šokolāde spēj apturēt vēdera burkšķēšanu.

 

Kā notiek punktu skaitīšana kārtās un sezonā kopumā?

Ir tā, ka rezultātā tiek nevis saskaitīti visu uzdevumu punkti kopā, bet gan rēķināti procenti no katrā uzdevumā atsevišķi iegūtā rezultāta, lai katram uzdevumam būtu vienāda "vērtība". Piemēram, ja ir uzdevumi, kuros maksimālais punktu skaits ir 15 un 30, un skolēnam A ir 10 un 20 punkti, bet skolēnam B ir 15 un 14 punkti, tad A gadījumā tie ir 67% un 67%, kas vidēji veido 67%, bet skolēnam B tie ir 100% un 47%, kas vidēji veido 73,5% kas ir labāks rezultāts, lai gan punktu skaits A gadījumā ir lielāks.

Mācību gadā kopumā punktu skaits tiek rēķināts tāpat, tikai viena kārta, kurā punktu skaits ir zemākais vai kura nav apmeklēta, netiek ņemta vērā, - kopvērtējuma rezultātā iekļauj tikai četru labāko kārtu rezultātus (ja gadā ir piecas kārtas).

 

 

Ko nozīmē priekšrocības 12. klašu uzvarētājiem?

12. klašu skolēni, kuri ieguvuši 1.-3. vietu kopvērtējumā, iesniedzot dokumentus studēšanai LU Bioloģijas fakultātes dabaszinātņu bakalaura studijām bioloģijā, konkursā saņem 1000 punktus papildus uzņemšanas konkursā iegūtajiem. Tas nozīmē garantētu iekļūšānu budžeta grupā, jo konkursā par visu eksāmenu rezultātiem kopā arī var saņemt tieši 1000 punktus.

 

 

Ko darīt, ja nevaru reģistrēties kārtai? Ko darīt, ja nav manas skolas?

Vispirms pārbaudi, vai esi apstipirnājis reģistrāciju, izmantojot saiti pēc reģistrācijas saņemtajā e-pastā. Ja esi to izdarījis, bet reģistrācija joprojām klibo, dodies uz kārtu nedaudz ātrāk un tiksi reģistrēts uz vietas.

Ja sarakstā nav Tavas skolas, raksti uz jaunobiologuskola@gmail.com, un dažu dienu laikā problēma tiks atrisināta.

 

Kurām klasēm tas domāts?

Pasākums domāts 9.-12. klašu skolēniem, tomēr droši var piedalīties arī jaunāka publika. Vienīgi šādā gadījumā jāreģistrējas kā 9. klases skolēnam.

 

Kad var uzzināt kārtas rezultātus?

Neatkarīgi no tā, vai kārtas beigās ir notikusi apbalvošana vai nē, rezultāti parādās 1 nedēļas laikā pēc kārtas JBS mājaslapā un vēlāk arī rezultātu sadaļā. Ja šķiet, ka Tavs darbs novērtēts nepareizi, līdz nākamajai kārtai vari lūgt to pārskatīt.

 
 

Ko darīt, ja nokavēta kārta?

Ja esi nokavējis kārtu, nāc vai brauc uz nākamo! Dalība visās kārtās nav obligāta - vari sākt vai pārtraukt piedalīties jebkurā mācību gada laikā.

 

Ko darīt, ja gribu pierādīt kādam (skolai, pašvaldībai, vecmammai, kaķim) to, ka piedalos JBS?

Mēs varam sagatavot izziņu par Tavu dalību mūsu pasākumā. Lai mēs to izgatavotu, raksti uz jaunobiologuskola@gmail.com un pieprasi to. Dalībnieki, kas sezonā apmeklējuši vismaz 65% no kārtām (tātad vismaz 4) automātiski pēdējā kārtā saņem apliecinājumu.

 

Kur JBS var atrast internetā?

Pirmkārt šeit - jbs.lu.lv. Otrkārt - soctīklos, Facebook un Instagram.

 

Ko darīt, ja ir vēl kādi jautājumi?

Jebkurus interesējošos jautājumus var uzdot e-pastiski, rakstot uz jaunobiologuskola@gmail.com. Pie tam, ja ir kādi jautājumi vai problēmas, neprasi palīdzību mammai vai skolotājai, bet raksti mums pats! Situāciju visprecīzāk spēsi izstāstīt tieši Tu pats, un vispār, ar skolēniem tomēr ir vienkāršāk komunicēt nekā ar pieaugušajiem. Tie mēdz par lietām pārāk daudz uztraukties un uzdot daudz sarežģītu jautājumu.

 
Jauku dienu!