Reģistrējies JBS !!!

Zaļās kārtas manuālis

Sveiks! Zaļā (un reizē arī noslēguma) kārta jau pēc mazāk nekā nedēļas, tāpēc pienācis īstais brīdis izlasīt tās instrukciju.
Šoreiz kārta notiks nevis Bioloģijas fakultātē, bet gan Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Tā kā daudzi dalībnieki varētu nezināt, kur tas atrodas, turp nebūs jādodas pašiem. Sākot no 10:00 reģistrācija kārtai notiks Bioloģijas fakultātē. Iziesim uz transportu plkst.10:30 (tātad jābūt ātrāk nekā parasti). Ja neesi Rīgas skolēns, vajadzēs nopirkt arī e-talonu ar 2 braucieniem (turp un atpakaļ), tas maksās € 2,30. Būtu jauki, ja Tu to izdarītu iepriekš, tomēr, ja nesanāk, nekas- varēsi nopirkt pirms pašas braukšanas. Ja nu kavēsi (to gan labāk nevajag), arī nekrīti panikā- atstāsim fakultātē kādu, ar ko varēsi doties uz Botānisko dārzu arī nedaudz pēc 11:00. Ja esi rīdzinieks, kuram sanāk tuvāk braukt uz Botānisko dārzu uzreiz- esi pie ieejas ap 10:50, dosimies iekšā kopā. 
Lielākā daļa uzdevumu būs veicami ārā, tāpēc paskaties laika prognozes un sagatavojies laikapstākļiem atbilstoši (ja nebūs sniega vētra, tad arī nokrišņu gadījumā pa āru tāpat būs jāvazājas). Atceries arī paņemt līdzi ko ēdamu, jo Botāniskā dārza tuvumā ēdamvietu nav, būs jāiztiek ar savam sviestmaizēm. Vēl paķer arī cietāku pamatni rakstīšanai, ja vien neesi gatavs katru reizi spiest lapu pret zemi, koku vai ceļgalu.
Laika plānošana vēl nav pabeigta, bet mēģināsim tikt galā līdz 16:30 (precīzāks laika plānojums tiks ievietots šeit laikā līdz trešdienas vakaram). Tā kā gan jau zini- parasti viss nenotiek kā plānots, tāpēc visdrīzāk tik ātri prom netiksiet (jo atceries arī, ka tiks apbalvoti kopvērtējumā labākie, kas prasa vairāk laika nekā parasti). Gaidot rezultātus, varēsi paklīst pa Botdārzu un papriecāties par augiem, nejūtot smago atbildības nastu par to, ka uzdevumi jāizpilda labāk nekā citiem.
 
Svarīgākais vēlreiz:
Ieeja Botāniskajā dārzā, protams, bez maksas.
Priecīgu maija sākumu un tiekamies sestdien!
 
Such pavasaris.

Baltās kārtas rezultāti

Te nu būs arī baltās kārtas rezultāti. Apsolām drīzumā ielikt arī kārtas pie citiem labumiem. Pagaidām atpūtieties, nākamreiz tiksimies tikai maijā!

Fotogrāfijas no kārtas atrodamas ŠEIT.

Sarkanās kārtas rezultāti

Nav komentāru

Hei! Vari aplūkot vakar notikušās sarkanās kārtas rezultātus. Ņemot vērā to, ka lielākā daļa apbalvojamo nebija tik ilgi palikuši, apzināmies savu kļūdu un nākamo kārtu sāksim ar visu iepriekšējo reižu neapbalvoto laureātu sumināšanu. Un nākotnē turpināsim mēģināt atrast līdzsvaru starp interesantiem uzdevumiem un iekļaušanos plānotajā laikā- kā redziet, mums tas reizēm neizdodas, bet ar laiku noteikti būs labāk!

Tuvāko dienu laikā noderīgo materiālu sadaļā parādīsies arī kārtas uzdevumi ar visām atbildēm, bet galeriju sadaļā- fotogrāfijas.

Varbūt Tev ir vēlme izteikties par darāmo lietu un pasākuma ilguma proporciju? Šoreiz ierakstam (kā nekad) pievienota arī iespeja komentēt, tāpēc vari izteikties.

Dzeltenās (zooloģijas) kārtas rezultāti

Arī šoreiz tos uzvarētājus, kuri nepalika līdz apbalvošanai, diplomi, kā arī labumi no Dobeles dzirnavnieka un Fazer gaidīs līdz nākamajai kārtai februārī.
Tuvāko dienu laikā publicēsim arī uzdevumus "Noderīgu materiālu" sadaļā.

Ievadkārtas rezultāti

Te nu tie būs! Visi tie, kuri iekļuvuši trijniekā savā klašu grupā, bet nepalika līdz beigām šoreiz, varēs saņemt diplomus un balvas nākamajā kārtā. Cerams, mēs būsim mācījušies no kļūdām un labošana vairs tik traki neievilksies.

Starp citu, seko mums- facebook Jauno biologu skola un twitter @JBSkola
Drīz publicēsim arī uzdevumus un, iespējams, kādas citas labas lietas.

Reģistrējies jaunajai sezonai!

Spied oranžo pogu augšā un ievadi datus. Seko instrukcijām un pēc tam dodies uz sadaļu "kalendārs" un reģistrējies pirmajai kārtai!

Problēmu vai neskaidrību gadījumā raksti uz puzo.evelina@gmail.com

Jaunās JBS sezonas atklāšana

Hei, hei!

Kā redzat, vasara jau pagājusi un atkal sācies jauns mācību gads. Arī šogad JBS negrasās nekur pazust, tāpēc ceram, ka esat labi atpūtušies un gatavi jaunām zināšanām gan skolā skolā, gan arī Jauno biologu skolā!
Šogad pirmā nodarbība notiks jau 20. septembrī, pie tam būs citādāka nekā parasti. Kārta tiks organizēta kopā ar citām jauno dabaszinātnieku skolām- fiziķiem, ķīmiķiem, matemātiķiem un ģeogrāfiem- un sadarbībā ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru. Lai gan netiks organizētas jautājumu kārtas un nenotiks punktu skaitīšana kā parasti, būs iespēja iepazīties ar visām jauno dabaszinātnieku skolām un varbūt arī iegūt kādu gardumu no mūsu sponsora Fazer. Arī norises vieta būs neierasta- LU Fizikas un matemātikas fakultāte Zeļļu ielā 8. Un pieteikšanās arī nenotiek kā parasti, bet gan šeit: bit.ly/1qwVCFu
Infolapa par pasākumu ar dažām lietām, kas šeit nav minētas: http://ej.uz/DZMplakats

Tiekamies 20. septembrī plkst: 9:00 (tad sākas reģistrācija) Zeļļu ielā 8. Bet, ja netiec, nenokar degunu- kārta vairāk domāta jauno dalībnieku pievilināšanai un punkti par to skaitīti netiks, bet drīz vien publicēsim arī ierasto kārtu laikus un varēsi reģistrēties dalībai JBS! (:

Dzeltenās kārtas norise

Dzeltenā kārta jau šosestdien, 15.martā.

10:00-11:00 reģistrēšanās Bioloģijas fakultātē (NEDRĪKST NOKAVĒT! Ja jūti, ka kavē, nāc uzreiz uz dabas muzeju)

11:00 kopīgā došanās uz Dabas muzeju (Kr.Barona iela 4)

11:30-13:00 studentu veidotie uzdevumi

13:00-13:30 pārtraukums

13:30-14:30 studentu veidotie uzdevumi (turpinājums)

14:30-15:00 laiks muzeja ekspozīcijas apskatei

15:00-15:30 nenovērtējamie uzdevumi

15:30 kārtas un kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana

 

Muzeja 1.stāvā pieejama kafejnīca. Ja izsalkums liks sevi manīt, varēsiet to pauzes laikā izmantot.

Sarkanās kārtas labumi

Tagad Sarkanās kārtas uzdevumu kārtas pieejamas ŠEIT. Arī lekcijas prezentācija tur nokļūs tuvākajā laikā.

Atcerieties, ka nākamā (Dzeltenā) kārta ir arī pēdējā šajā mācību gadā! 

Sarkanās kārtas bildes + atgādinājums par soctīkliem

Laikam pēc virsraksta jau uzminēji, ka fotogalerju sadaļā jau ir atrodamas sarkanās kārtas bildes! Pie viņām vari nokļūt arī spiežot šeit

Kā arī, neaizmirsti ie-patīkot jeb nolaikot mūs iekš fb. Dari to šeit: facebook.com/JBSkola 
Kāpēc to vajag darīt? Jo tad tu būsi kā boss!

Šeit jābūt laika bosa bildei